Жіноче безліддя - Компанія Fertilovit Україна

Жіноче безліддя

Жіноче безпліддя більш багатогранне, ніж чоловіче. Адже жіночий організм не тільки повинен виробити повноцінну яйцеклітину, але й створити умови для зачаття і протікання нормальної вагітності. Любий, навіть незначний, збій в роботі репродуктивних органів жінки може зробити зачаття проблематичним.

Безпліддя у жінок – серйозне питання для багатьох майбутніх матерів. Навть в тому, який шлюб вважати безплідним, лікарі не домовились. Хтось вважає, що якщо після півроку регулярного статевого життя без контрацепції не наступила вагітність – потрібно обстежитись. Хтось думає, що потрібно починати не раніше року, та навіть трьох років. Але суть одна – безпліддя – і не хвороба, здається, але і не зовсім здоров’я – воно існує і приносить немало тяжких хвилин багатьом людям.

Види жіночого безпліддя

  • Первинне жіноче безпліддя — такий діагноз означає, що у жінки ніколи у минулому не було вагітності. Первинне жіноче безпліддя, як правило, може бути викликане такими факторами, як інфантилізм жіночих статевих органів, порушення анатомічного розташування матки, а також дисфункція статевих залоз, яка виражається у порушеннях менструального циклу.
  • Діагноз вторинне жіноче безпліддя ставиться, якщо жінка вже була вагітна (не залежить від результату цієї вагітності), а труднощі зачаття виникли лише згодом. Основними причинами жіночого вторинного безпліддя можуть бути порушення функціонування ендокринної системи, різні гінекологічні захворювання, наслідки абортів, травматичні пошкодження статевих органів та багато іншого.

Причинами жіночого безпліддя можуть бути:

1) Запальні захворювання статевих органів – основна причина жіночого бесплодия. Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, особливо, якщо вони протікають безсимптомно та переходять у хронічну фазу, що призводить до жіночого безпліддя. Причиною жіночого безпліддя можуть бути такі інфекції, як хламідіоз, гонорея та інші.

2) Непрохідність або відсутність маткових, або фаллопієвих труб, у які яйцеклітина попадає після овуляції та у яких зустрічається зі сперматозоїдами. У дистальних відділах маткових труб відбувається зустріч та злиття сперматозоїда з яйцеклітиною, тобто відбувається запліднення, в результаті якого утворюється ембріон. Ембріон рухається по трубі у порожнину матки завдяки скороченням м’язової стінки труби (перистальтиці) та віям (епітелій, що встелює трубу всередині), які “гонять” ембріон у матку. Непрохідність маткових труб, як правило, є результатом спайкового процесу, до якого призводить запалення труб. Іноді це результат стерилізації жінки (перев’язки або розсічення маткових труб). Відсутність маткових труб спостерігається після хірургічного видалення труби, наприклад, у зв’язку з позаматковою вагітністю або гнійним процесом у ній.

3) Спайковий процес у малому тазу – є наслідком операцій, запального процесу, ендометріозу. Спайки можуть огортати яєчник або розміщуватися між трубою та яєчником, перешкоджаючи попаданню яйцеклітини в трубу. У разі поєднання трубного і перитонеального факторів говорять про трубно-перитонеальне безпліддя.

4) Ендокринні (гормональні) порушення — можуть бути наслідком патології яєчників (їх виснаження, синдрому полікистозних яєчників та інших) та інших ендокринних (гіпоталамусу, гіпофізу, надниркових залоз, щитоподібної залози) та неендокринних органів (печінки, нирок та інших). До ендокринного безпліддя можуть призводити порушення обмінних процесів, психічний стрес та інші. Чим би не було викликане ендокринне безпліддя, його ключовим моментом завжди є поломка механізму овуляції.
Гормональні порушення також можуть призвести до відсутності або зниження кількості «прогестерону», в результаті навіть нормально запліднена яйцеклітина не може закріпитися у матці, що веде до жіночого безпліддя.

5) Патологія або відсутність матки — органу, у якому відбувається імплантація ембріону та виношування плоду. Патологія матки може бути вродженою (внутішньоматкова перегородка, двурога матка, задвоєння матки та інше) та набута (видалення або рубці на матці після операцій, міома матки, ендометрит, аденоміоз, поліпоз, гіперплазія ендометрія та інші).

6) Ендометріоз, який виражається у розростанні слизової матки (ендометрію) за її межами. Між очагами ендометріозу виникають спайки, які є причиною трубно-перитонеального безпліддя.

7) Іммунологічне безпліддя — «найтемніша» проблема жіночого безпліддя – так звана проблема несумісності. У даному випадку в жіночому організмі виробляються «антитіла» на сперму партнера, які не дозволяють їм запліднити яйцеклітину. Сперматозоїди стають малорухливими, частина з них гине, так і не виконавши свою функцію.

8) Хромосомна патологія може призводити до стерильності жінки.

9) Психологічне безпліддя розглядається як результат увідомленого або неусвідомленого небажання жінки мати дитину. Іноді це страх перед вагітністю та родами, іноді небажання мати дитину від даного чоловіка, іноді спротив змінам зовнішності, до яких може призвести вагітність, та т.і.

Кошик

АКЦІЯ до 15 травня !!!

До кінця акції залишилося

Ми на Facebook

Наші партнери